Date | R | Hjemme v Ude | - |
10/15 10:00 |
29 |
[201] Gabriela Knutson v Harriet Dart
[145] |
6-4,6-1
|
10/14 12:10 |
28 |
[145] Harriet Dart v Elena Gabriela Ruse
[185] |
6-3,6-4
|
10/14 10:00 |
28 |
[201] Gabriela Knutson v Arina Rodionova
[163] |
6-2,6-2
|
10/13 11:10 |
27 |
[257] Ella Seidel v Harriet Dart
[145] |
3-6,4-6
|
10/13 10:40 |
27 |
[185] Elena Gabriela Ruse v Darja Semenistaja
[133] |
6-2,6-2
|
10/13 09:00 |
27 |
[361] Eden Silva v Gabriela Knutson
[201] |
2-6,2-6
|
10/13 09:00 |
27 |
[154] Heather Watson v Arina Rodionova
[163] |
5-7,4-6
|
10/12 13:35 |
26 |
[185] Elena Gabriela Ruse v Berfu Cengiz
[237] |
6-2,6-4
|
10/12 12:05 |
26 |
[201] Gabriela Knutson v Raluca G Serban
[168] |
6-2,2-6,6-2
|
10/12 10:55 |
26 |
[318] Eva Vedder v Harriet Dart
[145] |
1-6,2-6
|
10/12 10:50 |
26 |
[288] Xinyu Gao v Arina Rodionova
[163] |
7-6,0-6,2-6
|
10/12 10:30 |
26 |
[257] Ella Seidel v Amandine Hesse
[408] |
7-5,6-0
|
10/12 09:00 |
26 |
[131] Olivia Gadecki v Eden Silva
[361] |
6-7,1-6
|
10/12 09:00 |
26 |
[400] Kathleen Kanev v Darja Semenistaja
[133] |
5-7,1-6
|
10/12 09:00 |
26 |
[154] Heather Watson v Justina Mikulskyte
[276] |
6-2,6-4
|
10/11 12:00 |
25 |
[438] Ines Ibbou v Eden Silva
[361] |
2-6,5-7
|
10/11 11:45 |
25 |
Maria Garcia v Eva Vedder
|
1-6,2-6
|
10/11 11:35 |
25 |
[269] Harmony Tan v Harriet Dart
[145] |
1-6,1-6
|
10/11 10:50 |
25 |
Berfu Cengiz v Maria Beatriz Teixeira
|
6-0,6-0
|
10/11 10:05 |
25 |
[256] Francisca Jorge v Darja Semenistaja
[133] |
4-6,4-6
|
10/11 09:00 |
25 |
[276] Justina Mikulskyte v Maja Chwalinska
[393] |
6-3,1-6,7-5
|
10/11 09:00 |
25 |
[131] Olivia Gadecki v Sofia Costoulas
[281] |
7-6,6-1
|
10/11 08:50 |
25 |
Ana Filipa Santos v Amandine Hesse
|
1-6,0-6
|
10/10 12:05 |
25 |
[283] Barbora Palicova v Kathleen Kanev
[400] |
2-6,5-7
|
10/10 12:05 |
25 |
[189] Natalija Stevanovic v Ella Seidel
[257] |
4-6,3-6
|
10/10 11:20 |
25 |
[433] Manon Leonard v Arina Rodionova
[163] |
0-6,0-6
|
10/10 10:25 |
25 |
[297] Mona Barthel v Xinyu Gao
[288] |
3-6,5-7
|
10/10 10:10 |
25 |
[154] Heather Watson v Diana Marcinkevica
[368] |
6-4,6-1
|
10/10 09:00 |
25 |
[303] Camilla Rosatello v Raluca G Serban
[168] |
5-7,6-4,2-6
|
10/10 09:00 |
25 |
Elena Gabriela Ruse v Carolina Mesquita
|
6-0,6-3
|
**ITF W40 - Quinta do Lago**
Kom og vær med til den spændende ITF W40-tennisturnering i Quinta do Lago! Denne prestigefyldte turnering tiltrækker nogle af verdens bedste kvindelige tennisspillere.
Fra [startdato] til [slutdato] vil turneringen byde på en række spændende kampe, herunder single- og doublerunder. Spillere fra hele verden vil konkurrere om trofæet og vigtige point i WTA-ranglisten.
Turneringen afholdes på de smukke baner på Quinta do Lago Golf & Country Club, der er kendt for sin maleriske beliggenhed og førsteklasses faciliteter.
Uanset om du er en ivrig tennisfan eller bare leder efter en dag med underholdning, er ITF W40 - Quinta do Lago et must-see-arrangement. Køb dine billetter i dag og vær vidne til verdensklasse tennis i Algarve!
**Højdepunkter:**
* Spændende kampe med verdens bedste kvindelige tennisspillere
* En række single- og doublerunder
* Malerisk beliggenhed på Quinta do Lago Golf & Country Club
* En fantastisk dag med underholdning for tennisfans af alle niveauer
**Køb billetter nu og sikre dig din plads til denne spændende tennisturnering!**