Skip Esports

Live Scores

Fodbold Esoccer - Adriatic League - 10 minutters spil 04/16 19:45 Man City (Cleo) Esports View Arsenal (MisterX) Esports
Fodbold Esoccer - Battle - 8 min. spil 01' France (Flamingo) Esports 0-1 Portugal (Elmagico) Esports
Fodbold Esoccer - Battle - 8 min. spil 07' Tottenham (Hermanito) Esports 3-3 Man City (Gaga) Esports
Fodbold Esoccer - Battle - 8 min. spil 07' Man Utd (Buconi) Esports 3-2 Arsenal (Zyen) Esports
Fodbold Esoccer - Adriatic League - 10 minutters spil 10' Man Utd (Adriano) Esports 3-1 Man City (Cleo) Esports
Fodbold Esoccer - Adriatic League - 10 minutters spil 10' Tottenham (Donatello) Esports 5-4 Arsenal (MisterX) Esports
Fodbold Island - Super Cup - Kvinder 11' Valur Reykjavik kvinder Valur Reykjavik kvinder 0-1 Vikingur Reykjavik kvinder Vikingur Reykjavik kvinder
Fodbold Algeriet - Pokal 11' US Biskra US Biskra 0-0 USM Alger USM Alger
Fodbold Esoccer GT Leagues – 12 mins play 12' Barcelona (Shelby) Esports 1-3 A.Bilbao (Ivan) Esports
Fodbold Esoccer GT Leagues – 12 mins play 12' Girona (Professor) Esports 2-2 Real Madrid (Arthur) Esports
Fodbold Portugal - Primeira Liga 27' Famalicao [8] Famalicao 0-1 Sporting [1] Sporting
Fodbold Mauretanien - 2. division 33' FC Oasis 0-2 ASC Kouva
Fodbold UEFA Champions League 41' Barcelona [1] Barcelona 1-1 PSG [2] PSG
Fodbold UEFA Champions League 41' Borussia Dortmund Borussia Dortmund 2-0 Atletico Madrid Atletico Madrid
Fodbold England - Championship 42' Southampton [4] Southampton 3-0 Preston [10] Preston
Fodbold England - League 2 45' Mansfield [3] Mansfield 1-0 Accrington Stanley [18] Accrington Stanley
Fodbold England - Ryman Premier Division 45' Canvey Island [17] Canvey Island 1-1 Hornchurch FC [1] Hornchurch FC
Fodbold England - League 1 45' Bristol Rovers [15] Bristol Rovers 0-0 Cambridge Utd [18] Cambridge Utd
Fodbold Irland - 1. division 45' Wexford FC [4] Wexford FC 0-0 Longford Town [10] Longford Town
Fodbold Nordirland - NIFL Premiership 45' Crusaders [4] Crusaders 1-0 Cliftonville [3] Cliftonville
Fodbold England - Northern League - Div One 45' Walsall Wood 0-3 Quorn Quorn
Fodbold England - National League 45' Oxford City [24] Oxford City 0-2 Bromley [3] Bromley
Fodbold England - National League 45' Halifax [7] Halifax 0-0 Ebbsfleet United [20] Ebbsfleet United
Fodbold England - Ryman Premier Division 45' Lewes [11] Lewes 1-0 Horsham [5] Horsham
Fodbold Nordirland - IFA Championship 45' Dergview FC [11] Dergview FC 0-0 HW Welders [6] HW Welders
Fodbold Nordirland - NIFL Premiership 45' Dungannon Swifts [3] Dungannon Swifts 0-0 Loughgall [1] Loughgall
Fodbold Nordirland - NIFL Premiership 45' Linfield [2] Linfield 0-1 Coleraine [6] Coleraine
Fodbold Nordirland - NIFL Premiership 45' Ballymena Utd [5] Ballymena Utd 1-0 Glenavon [4] Glenavon
Fodbold England - Southern League - Div One 45' Biggleswade Town Biggleswade Town 0-0 Hadley Hadley
Fodbold Skotland - League One 45' Edinburgh City [10] Edinburgh City 0-0 Montrose [4] Montrose
Fodbold England - Southern Premier League - South 45' Sholing [17] Sholing 1-2 Hendon [10] Hendon
Fodbold England - Northern League - Div One 45' Newton Aycliffe Newton Aycliffe 1-2 Dunston UTS Dunston UTS
Fodbold England - Northern League - Div One 45' Shepshed Dynamo Shepshed Dynamo 0-0 Gresley Rovers
Fodbold England - Southern League - Div One 45' Bedford Town Bedford Town 2-0 Welwyn Garden City Welwyn Garden City
Fodbold Uruguay - Reserveliga 45' Penarol reserver 2-0 Montevideo Wanderers reserver
Fodbold England - Isthmian Division One South 45' Badshot Lea 0-2 Westfield
Fodbold England - Isthmian Division One South 45' Binfield Binfield 3-1 Corinthian Casuals Corinthian Casuals
Fodbold England - Southern League - Div One 45' Mousehole 1-0 Tavistock Tavistock
Fodbold England - National League 45' Rochdale [11] Rochdale 0-0 Boreham Wood [21] Boreham Wood
Fodbold Nordirland - IFA Championship 45' Ards [10] Ards 1-0 Ballyclare Comrades [8] Ballyclare Comrades
Fodbold England - Southern Premier League - South 45' Winchester City [11] Winchester City 2-0 Merthyr Town [5] Merthyr Town
Fodbold England - Northern Premier League 45' Bamber Bridge [16] Bamber Bridge 0-0 Ilkeston Town [11]
Fodbold England - League 2 45' Notts County [14] Notts County 0-3 Stockport [1] Stockport
Fodbold England - League 1 45' Burton Albion [20] Burton Albion 1-0 Cheltenham [22] Cheltenham
Fodbold England - National League South 45' Truro City [17] Truro City 1-0 Dover [24] Dover
Fodbold England - League 2 45' Colchester [22] Colchester 1-0 Grimsby [21] Grimsby
Fodbold England - League 1 45' Port Vale [21] Port Vale 0-1 Wycombe [14] Wycombe
Fodbold England - Northern Premier League 45' Atherton Collieries [21] Atherton Collieries 0-0 Macclesfield FC [3] Macclesfield FC
Fodbold England - Ryman Premier Division 45' Folkestone Invicta [15] Folkestone Invicta 0-0 Concord Rangers [20] Concord Rangers
Fodbold England - National League 45' Wealdstone [17] Wealdstone 0-0 Eastleigh [14] Eastleigh
Fodbold England - National League South 45' Weston Super Mare [15] Weston Super Mare 0-1 Eastbourne Borough [19] Eastbourne Borough
Fodbold England - National League South 45' Taunton Town [21] Taunton Town 0-2 Torquay [20] Torquay
Fodbold England - Southern Premier League - Central 45' Kettering [16] Kettering 1-0 Stamford [7] Stamford
Fodbold England - League 1 45' Bolton [3] Bolton 1-2 Shrewsbury [19] Shrewsbury
Fodbold England - Ryman Premier Division 45' Potters Bar Town [14] Potters Bar Town 1-0 Haringey Borough [21] Haringey Borough
Fodbold England - League 1 45' Peterborough [4] Peterborough 1-1 Fleetwood Town [23] Fleetwood Town
Fodbold England - League 2 45' Crawley Town [7] Crawley Town 0-1 Barrow [6] Barrow
Fodbold England - Northern League - Div One 45' Pontefract Collieries Pontefract Collieries 1-0 Sheffield FC Sheffield FC
Fodbold England - National League South 45' St Albans [11] St Albans 1-0 Hampton & Richmond [7] Hampton & Richmond
Fodbold England - National League North 45' Banbury [22] Banbury 0-1 Boston Utd [9] Boston Utd
Fodbold England - League 2 45' Walsall [11] Walsall 1-0 Swindon [19] Swindon
Fodbold England - League 1 45' Oxford Utd [6] Oxford Utd 0-0 Lincoln City [8] Lincoln City
Fodbold England - League 1 45' Portsmouth [1] Portsmouth 1-1 Barnsley [5] Barnsley
Fodbold England - Northern Premier League 45' Matlock Town [17] Matlock Town 0-4 Gainsborough [10] Gainsborough
Fodbold England - Ryman Premier Division 45' Whitehawk [12] Whitehawk 1-0 Kingstonian [22] Kingstonian
Fodbold England - Southern Premier League - Central 45' Coalville Town [11] Coalville Town 0-0 Stourbridge [13] Stourbridge
Fodbold England - Isthmian Division One South 55' Burgess Hill Town Burgess Hill Town 0-1 Sheppey Utd
Fodbold Uruguay - Reserveliga 56' Nacional De Football reserver 3-2 Club Atletico Progreso reserver
Fodbold Belgien - Super League - Kvinder 73' Gent kvinder [4] Gent kvinder 0-1 Genk kvinder [6] Genk kvinder
Fodbold AFC U23 Asian Cup 76' Saudi-Arabien U23 [2] Saudi-Arabien U23 4-2 Tadsjikistan U23 [2] Tadsjikistan U23
Fodbold England - Premier League Cup - U21 79' Crystal Palace U21 Crystal Palace U21 3-1 Everton U21 Everton U21
Fodbold Brasilien - Campeonato Gaucho 2 81' [4] CF Com Vida SAF 0-1 Monsoon [4]
Fodbold Peru - Liga 2 82' CD Coopsol [7] CD Coopsol 0-0 Comerciantes FC [5]
Fodbold Belgien - Super League - Kvinder 84' Standard Liège kvinder [1] Standard Liège kvinder 1-2 Anderlecht kvinder [2] Anderlecht kvinder
Fodbold Argentina - Liga Profesional - Reserver 84' [14] Atletico Tucuman reserver 1-1 Independiente Rivadavia reserver [12]
Fodbold Island - U19-liga 84' Fjölnir/Vængir U19 4-5 FH/IH U19
Fodbold Island - U19-liga 86' HK/Ymir U19 2-2 Breidablik/Augnablik/Smari U19 Breidablik/Augnablik/Smari U19
Fodbold Belgien - Super League - Kvinder 86' OH Leuven kvinder [3] OH Leuven kvinder 1-0 Club Brugge kvinder [5] Club Brugge kvinder
Fodbold Argentina - Liga Profesional - Reserver 87' [8] Deportivo Riestra reserver 2-0 Racing Club reserver [5]
Fodbold Nordirland - Premier Intermediate League 95' Queens University Queens University 1-0 Warrenpoint Town Warrenpoint Town
Fodbold Nederlandene - Pokal - Kvinder 105' Ajax kvinder Ajax kvinder 2-1 Feyenoord kvinder
Basketball Ebasketball - H2H - GG League - 4x5 min 1 - 05:00 MEM Grizzlies (APEX) Esports 0-0 LA Lakers (SAINT JR) Esports
Basketball Ebasketball Battle - 4x5 min. 2 - 04:43 PHI 76ers (Jovke) Esports 22-16 IND Pacers (Trba) Esports
Basketball Ebasketball Battle - 4x5 min. 2 - 03:36 LA Lakers (eLeL) Esports 27-26 OKC Thunder (Pakapaka) Esports
Basketball Ebasketball - H2H - GG League - 4x5 min 2 - 01:02 CLE Cavaliers (KARMA) Esports 28-27 GS Warriors (PUMA) Esports
Basketball Island - Premier League - Kvinder 1 - 02:46 Njardvik kvinder [3] Njardvik kvinder 17-13 Valur kvinder [1] Valur kvinder
Basketball Ebasketball - H2H - GG League - 4x5 min 4 - 00:32 DAL Mavericks (YUNG BALL) Esports 63-55 GS Warriors (KOBRA) Esports
Basketball Argentina - LDD 3 - 10:00 Obras LDD 45-39 Union Santa Fe LDD
Basketball Belgien - Top Division 1 2 - 00:16 [2] Mailleux Comblain 53-29 Kontich Wolves [2]
Basketball Island - Premier League - Kvinder 2 - 00:39 Grindavik kvinder [2] Grindavik kvinder 45-37 Thor AK kvinder [2]
Basketball Belgien - Top Division 1 3 - 00:44 Latem De Pinde [4] Latem De Pinde 61-48 Basket SKT Ieper [6]
Basketball Belgien - Top Division 1 1 - 10:00 Gembo Borgerhout Gembo Borgerhout 0-0 Guco Lier Guco Lier
Basketball Frankrig - Nationale 1 4 - 00:42 Pont-de-Chueruy 98-64 Toulouse Toulouse
Basketball Frankrig - Nationale 1 4 - 01:34 STB Le Havre STB Le Havre 89-86 Vendee Challans Vendee Challans
Basketball Frankrig - Nationale 1 4 - 01:30 Saint Vallier Saint Vallier 89-75 Union Tarbes Lourdes Union Tarbes Lourdes
Basketball Frankrig - Nationale 1 4 - 01:48 Mulhouse Mulhouse 82-77 Rueil AC
Basketball Frankrig - Nationale 1 4 - 02:42 Hyeres-Toulon Hyeres-Toulon 84-73 Tours Tours
Basketball Frankrig - Nationale 1 4 - 06:48 Caen BC Caen BC 57-64 C’Chartres
Basketball Frankrig - Nationale 1 4 - 02:57 Orchies Orchies 68-75 Vitre Aurore Vitre Aurore
Basketball Frankrig - Nationale 1 4 - 01:27 Andrezieux Boutheon ALS 61-66 Quimper Quimper
Basketball Belgien - 1. division - Kvinder 4 - 00:00 Castors Braine kvinder Castors Braine kvinder 88-48 Namur Capitale kvinder Namur Capitale kvinder
Basketball Adriatic League - 2. division 4 - 00:38 Spartak Subotica [1] Spartak Subotica 79-68 Helios Domzale [8] Helios Domzale
Basketball Euroleague 4 - 02:51 Anadolu Efes [9] Anadolu Efes 57-64 Virtus Bologna [10] Virtus Bologna
Basketball Basketball - Champions League 4 - 04:18 Telekom Bonn [1] Telekom Bonn 68-76 Peristeri [2] Peristeri
Basketball Frankrig - Nationale 1 4 - 00:00 USAP Basket USAP Basket 78-75 Loon Plage
Volleyball Island - Mizunodeild - Kvinder HK kvinder 9-13 Afturelding kvinder
Volleyball Island - Mizunodeild - Kvinder Volsungur kvinder 8-11 KA kvinder
Volleyball Italien - Regionalliga - U19 18-25,19-25 Malnate U19 0-0 Bronzitaly Ghedi U19
Volleyball Færøerne - Premier League 25-8,25-19 Fleyr 4-7 ÍF Fuglafjørður
Volleyball Ungarn - Regionalliga 20-25,25-18 Kispest SE 4-2 MAFC Schonherz
Volleyball Polen - Liga Siatkówki - Kvinder 23-25,19-25 Rzeszow kvinder [3] Rzeszow kvinder 5-8 Chemik Police kvinder [1] Chemik Police kvinder
Volleyball Ungarn - Liga 25-18,23-25,23-25 [3] DEAC SNK KFT 24-24 MAFC-BME [5]
Volleyball Danmark - Elitedivision - Kvinder 25-22,16-25,23-25 Brøndby kvinder [4] Brøndby kvinder 14-12 Gentofte kvinder [3] Gentofte kvinder
Volleyball Egypten - Liga 25-20,21-25,25-27 Al Zohour 13-15 Al Shams
Volleyball Frankrig - Pro A - Kvinder 18-25,23-25,26-24 Mulhouse kvinder [3] Mulhouse kvinder 0-0 Levallois kvinder [2]
Volleyball Montenegro - 1. liga - Kvinder 20-25,25-21,21-25 Moraca Women 13-19 Luka Bar kvinder Luka Bar kvinder
Baseball College Baseball 04/16 19:05 [3] Dayton 9-0 Akron [11]
Baseball College Baseball 04/16 19:00 [11] Texas State 3-0 Incarnate Word [4]
Baseball College Baseball 04/16 19:00 [1] Sacred Heart 0-0 Fordham [10]
Baseball Cuba - Serie Nacional 04/16 18:00 Matanzas 7-4 Pinar del Río
Ishockey Schweiz - NLA 3 - 20:00 ZSC Lions [1] ZSC Lions 2-1 Lausanne HC [3] Lausanne HC
Ishockey Østrig - EHL 3 - 04:31 Salzburg [3] Salzburg 1-3 KAC Klagenfurt [1] KAC Klagenfurt
Ishockey Sverige - SHL 3 - 04:16 Frölunda HC [4] Frölunda HC 2-1 Skellefteå AIK [3] Skellefteå AIK
Ishockey Tyskland - DEL 2 3 - 04:08 Kassel Huskies [1] Kassel Huskies 3-1 Eisbaren Regensburg [2] Eisbaren Regensburg
Håndbold Island - Úrvalsdeild 00:00 UMF Afturelding [2] UMF Afturelding 0-0 UMF Stjarnan [7] UMF Stjarnan
Tennis Challenger - San Miguel de Tucuman 30-30 Nikos Lehmann 1-2 Lorenzo Joaquin Rodriguez
Tennis Challenger - Tallahassee 15-0 Kaylan Bigun 4-3 Bogdan Bobrov
Tennis WTA - Rouen 40-30 [22] Anastasia Pavlyuchenkova 6-2,0-0 Alice Robbe [265]
Tennis Challenger San Miguel de Tucuman MD 0-2 Dutra Da Silva/Kestelboim 6-6 Harper/Stevenson
Tennis WTA - Stuttgart 30-15 [31] Linda Noskova 6-3,2-0 Jelena Ostapenko [10]
Tennis WTA - Rouen - Damedouble 40-30 Bains/Lumsden 3-6,1-2 Anshba/Strakhova
Tennis ITF M15 Santiago 40-A Daniel Antonio Nunez 3-5 Juan Estevez
Tennis Challenger - Tallahassee 15-0 [246] Thai-Son Kwiatkowski 2-6,5-2 Tristan Boyer [201]
Tennis Challenger - Tallahassee 15-40 [195] Alexander Ritschard 6-4,1-1 Bruno Kuzuhara [468]
Tennis ITF M15 Santiago 40-0 Rafael Tosetto 6-4,5-4 Alexander Stater
Tennis WTA - Oeiras A-40 [117] Rebecca Sramkova 6-7,4-5 Varvara Lepchenko [258]
Galop Concepcion 04/16 20:02 Concepcion (Løb 12) View
Galop Philadelphia 04/16 19:53 Løb 6 - Philadelphia View
Galop Fairmount Park 04/16 19:52 Løb 9 - Fairmount Park View
Galop Horseshoe India 04/16 19:43 Horseshoe Indiana View
Galop Will Rogers Dow 04/16 19:36 Løb 3 - Will Rogers Downs View
Galop Philadelphia 04/16 19:26 Løb 6 - Philadelphia View
Cricket St Lucia T10 Blast 04/16 18:30 Central Castries Mindoo 0/0,131/3 Soufriere Sulphur City Stars
Hunde Doncaster EVE 04/16 20:03 Doncaster aft. (Løb 6) View
Hunde Central Park EV 04/16 19:57 Central Park EVE (Løb 10) View
Hunde Towcester EVE 04/16 19:56 Towcester aft. (Løb 9) View
Hunde Doncaster EVE 04/16 19:48 Doncaster aft. (Løb 6) View
Hunde Swindon EVE 04/16 19:44 Swindon aft. (Løb 12) View
Hunde Towcester EVE 04/16 19:41 Towcester aft. (Løb 9) View
Snooker VM - Kvalifikation 2024 04/16 10:00 Robbie Williams 9-9 Chris Wakelin
Snooker VM - Kvalifikation 2024 04/16 10:00 Ricky Walden 9-9 Mark Davis
Futsal Africa Cup of Nations 20:00 Libyen Libyen 3-3 Namibia
Futsal Africa Cup of Nations 00:59 Mauretanien 3-1 Egypten Egypten
Bordtennis Setka Cup Yevhen Gudimenko 0-0 Oleksandr Seliuchenko
Bordtennis TT Cup Dominik Lafek 0-0 Zbynek Vyskocil
Bordtennis TT Star Series Jiri Vrablik 7-6 Snehit Suravajjula
Bordtennis TT Cup Jaroslav Brynych 5-5 Adam Kral
Bordtennis Setka Cup 12-10 Yevhen Pysmennyi 2-2 Roman Cherevko
Bordtennis TT Elite Series Blazej Szczepanek 9-5 Mateusz Burkacki
Bordtennis TT Elite Series 11-5,8-11,11-8 Piotr Chodorski 10-7 Lukasz Jarocki
Bordtennis Tjekkiet - Liga Pro 11-6,8-11 Jiri Plachy 1-7 Kamil Novak
Bordtennis Tjekkiet - Liga Pro 11-9,11-6 Jan Kabelka 4-8 Miroslav Cyrus
Bordtennis Tjekkiet - Liga Pro 9-11,10-12 Jiri Foltynek 10-9 Jaromir Kanok
Bordtennis Tjekkiet - Liga Pro 6-11,9-11 Marek Placek 9-2 Milan Fisera
Bordtennis Setka Cup 9-11,11-9,11-8 Serhii Pitsyk 11-6 Dmytro Kim
Bordtennis TT Star Series 11-8,11-9,7-11 Jiri Vrablik 2-3 Snehit Suravajjula
Vandpolo Spanien - Liga Premaat - Kvinder 4 - 06:50 CN Sabadell kvinder CN Sabadell kvinder 15-8 Terrassa kvinder
eSport LOL - EMEA Masters Spring Play-In 05:38 Anorthosis Famagusta 0-0 Ruddy Esports
eSport LOL - EMEA Masters Spring Play-In 08:42 GTZ Esports 0-0 BoostGate Esports
eSport LOL - EMEA Masters Spring Play-In 07:01 GLORE 0-0 Gentle Mates
eSport LOL - EMEA Masters Spring Play-In 12:23 A One Man Army 0-0 Entropiq
eSport R6 - EUL 00:00 Wolves Esports 0-0 Fnatic Fnatic
eSport CS2 - CCT Europe Quals 01:55 Sangal 10-5 Zero Tenacity
eSport CS2 - Thunderpick World Champs EU Quals 01:23 KOI 1-0 BLEED